Dulcamara a vlhké chladné počasie
Dulcamara môže byť teraz na konci leta a v blížiacom sa jesennom období vhodným homeopatikom pri ochoreniach, ktoré vzniknú pôsobením VLHKÉHO CHLADNÉHO POČASIA alebo ZMENOU POČASIA, kedy sa horúce dni striedajú s chladnými nocami. Postačí neprimerané oblečenie, dlhšie posedenie vonku za pôsobenia chladu a vlhka, či premoknutie v daždi a u ľudí citlivých na tieto poveternostné vplyvy sa začnú objavovať prvé príznaky fyzickej nepohody.
Medzi hlavné indikácie Dulcamary patria
Vždy však platí - zhoršenie zmenou počasia (obzvlášť na jeseň) a vlhkom alebo vlhkým chladom a hmlou je dôležitým kľúčovým príznakom Dulcamary, ktorá sa vyrába z rastliny Ľulok sladkohorký (Solanum dulcamara). Používa sa pri upchatom nose, nádche, ale aj pri astme a bronchitídach. Pri hnačkách po ochladení hlavne počas letných horúčav. Pri ekzémoch objavujúcich sa po ochladení a zhoršujúcich sa v takomto počasí. Tiež pri bolestiach močového mechúra vyvolaných vlhkým chladom, napríklad večer keď sedíme v tráve, slnko zapadá a objaví sa rosa. Bolesti svalov a šliach zhoršujúce sa v takomto počasí, prípadne ak sme sa spotili alebo zmokli a vonku je chladno.
Z pohľadu psychiky sa Dulcamara hodí pre dominantných ľudí, ktorí kladú dôraz na rodinu a zaoberajú sa rodinnými problémami. Na všetko majú svoj vyhranený názor a môžu pôsobiť upäto. Pri chronických ochoreniach sa o vhodnosti užívania tohto homeopatika poraďte s klasickým homeopatom.
Tento popis slúži na všeobecnú informáciu o uvedených homeopatikách a ich bežnom využití v homeopatii. Sám o sebe nie je návodom na samoliečbu. Bližšie pozri článok o hraniciach homeopatickej samoliečby.
Sledujte stránku homeopatiaonline na facebooku